Nasıl Destek Veriyoruz?

Proje Destek Ofisi, araştırmacılarımızın proje fikirlerini doğru fon kaynağına yönlendirmeyi ve fonlanmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Horizon 2020, Marie Curie, ERC, COST, ERA-NET, Erasmus+, TÜBİTAK (ARDEB, BİDEB ve TEYDEB), Kalkınma Ajansı, Ulusal Ajans, IPA Mali Yardım gibi programlar kapsamında şunlar yapılmaktadır:

  • Fon programları ile ilgili bilgi günleri/etkinlikler düzenlemek
  • Program çağrıların yayınlanmasını/duyurulmasını sağlamak
  • Araştırmacılarımızın proje fikirleriyle uyumlu fon programlarına yönlendirilmesi konusunda destek vermek
  • Proje yazım aşamasında “network” oluşturulması konusunda yönlendirmede bulunmak
  • Proje yazımında mükemmeliyet, uygulama ve etki alanları arasındaki uyumun öne çıkarılması için yardımcı olmak
  • Proje başvuruları sırasında karşılaşılabilecek sorunlarla ilgili teknik bilgilendirme sağlamak
  • Proje başvurularının sisteme girilmesi sırasında gerekli bilgi ve belgeleri sağlayarak destek olmak
  • Gerekli durumlarda TÜBİTAK ve Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) ile iletişime geçerek doğru yönlendirmelerde bulunmak
Biz Kimiz?
Öğr. Gör. Dr. Özgün Sarımehmet Duman

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü alanında lisans derecesi, York Üniversitesi’nden Karşılaştırmalı Siyaset alanında yüksek lisans derecesi ve Ankara Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi alanında doktora derecesi almıştır. Doktora sonrası çalışmalarını Jean Monnet Programı bursiyeri olarak Sheffield Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Sonrasında çalışmalarını Singapur Milli Üniversitesi (NUS), London School of Economics and Political Science (LSE) ve Doğu Londra Üniversitesi (UEL) bünyesinde sırasıyla Associate Fellow, Visiting Fellow ve Senior Research Fellow olarak yürütmüştür. Uluslararası siyasal iktisat, Avrupa ekonomik krizi, sosyal politika ve emek piyasasının dönüşümü konularında yaptığı çalışmalar uluslararası dergilerde yayınlanmıştır.

Bireysel akademik çalışmalarına paralel olarak çeşitli kurumlarda uluslararası projelerde görev almıştır. Bu çerçevede Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde FP6 kapsamında “Turkish Mobility Network” (TR-MoNET) projesinde ve Singapur Milli Üniversitesi’nde FP7 kapsamında “Shaping a Common Future for Europe and Asia: Sharing Policy Innovation and Best Practices in Addressing Common Challenges” projesinde araştırmacı olarak bulunmuştur. Ayrıca Jean Monnet Programı kapsamında “The Effect of the EU Membership Process of Turkey on Labour Market Reforms” başlıklı bir araştırma yürütmüştür. Yükseköğretim alanında çeşitli eğitim ve çalıştaylara katılmış; bireysel ödül ve teşviklerden yararlanmıştır.

2019 yılı sonunda Hacettepe Üniversitesi Proje Destek Ofisi bünyesine katıldığından bu yana, Üniversite’nin proje altyapısının güçlendirilmesi, araştırmacılar ile fon kaynakları arasındaki bilgi akışının hızlandırılması ve proje destek mekanizmalarının kurumsallaştırılması konularında sorumluluk almaktadır.

Email: ozgunduman@hacettepe.edu.tr

Evren Erik

Lisans derecesini Başkent Üniversitesi’nden, yüksek lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi’nden almıştır. 2006 yılında çalışmaya başladığı Hacettepe Üniversitesi’nde birçok birimde idari görevlerde bulunmuştur. Çalışmaları süresince Erasmus+ projeleri konusunda uzmanlık kazanmıştır. 2009-2014 yılları arasında European Association for International Education Conference (EAIE) katılarak üniversitenin uluslararası platfomda temsil etmiş; eğitim ağı ve işbirliğinin oluşması için faaliyetlerde bulunmuştur. Erasmus+ Personel Hareketliliği ile anlaşmalı üniversiteleri ziyaret ederek üniversite tanıtımına katkı sağlamış ve iş modeli geliştirme konusunda deneyim edinmiştir. Hacettepe Üniversitesi Avrupa Birliği Koordinatörlüğü’nde çalıştığı süre içerisinde E+ personel hareketliliğini yürütmüş ve Erasmus bütçesinin yönetilmesine katkı sağlamıştır. Ulusal Ajans ve bazı özel kuruluşlardan Proje Döngüsü eğitimleri almıştır.  Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı “Teknolojik Ürün Yatırımı Destek Programı” kapsamında fizibilite raporu hazırlama konusunda ve Erasmus+ “Yükseköğrenim Alanında Stratejik Ortaklık Projesi” kapsamında birçok kişiye destek vermiş, proje danışmanı ve proje asistanı olarak çalışmıştır.

Üniversitede Erasmus+ Programı proje desteklerine katılmak isteyenleri teşvik etmek ve bilgilendirmek, proje fikirleri üretmek, proje dosyalarının hazırlanması ile başvuru öncesinde ve esnasında destek vermek, projelerle ilgili düzenli bilgi akışını sağlamak ve mali destek programları ile ilgili araştırma yürüterek bilgilendirmelerde bulunmak görevlerini yürütmektedir.

Email: evren.e@hacettepe.edu.tr

Hacettepe Üniversitesi Proje Destek Ofisi
06800 Beytepe Ankara